ADAY ÖĞRENCİLER

Küçült Yazı Tipi Büyüt

ZBEU Aday Öğrenci İnternet Sayfası

ZBEU-Gıda Mühendisliği Bölümü tanıtım broşürü 

Bölüm Hakkında

Gıda Mühendisliği Bölümü 2014-2015 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınması ile eğitim-öğretime başlamıştır. Gıda Mühendisliği Bölümü 2014-2019 yılları arasında Çaycuma Kampüsü’nde bulunan Sakine Şevki YURTBAY Gıda Araştırma Merkezi ve Gıda Mühendisliği binasında faaliyetlerine devam etmiş olup, Temmuz 2019 itibariyle Merkez Farabi Kampüsü Mühendislik Fakültesi binasına taşınmıştır. Gıda Mühendisliği Bölümü eğitim-öğretim faaliyetleri 2019-2020 öğretim yılı güz yarıyılından itibaren Merkez Farabi Kampüsü Mühendislik Fakültesi binası sınıflarında ve Teknolab C Blok’ta yer alan laboratuvarlarında devam etmektedir. Gıda Mühendisliği Bölümü 4 doktor öğretim üyesi ve 2 araştırma görevlisinden oluşan akademik kadroya sahiptir.

Program kontenjanı 20 kişi olup eğitim süresi 4 yıl, eğitim dili Türkçe’dir. Ayrıca isteğe bağlı İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir. Öğrenciler 240 AKTS içeren 8 dönemlik sürede zorunlu derslerin yanında mesleki seçmeli dersler ve diğer bölümlerden alacakları seçmeli dersleri başarmak ve 1 adet 30 günlük yaz stajını yapmak zorundadırlar.

Değişim programları kapsamında Polonya-Warsaw University of Life Sciences-SGGW üniversitesi ile imzalanan Erasmus ikili anlaşması ile öğrencilerimiz Avrupa’da bir yıla kadar eğitim görme imkanına sahiptir. İlerleyen dönemlerde farklı üniversitelerle ikili anlaşmalar yapılması ve hareketlilikten faydalanan öğrenci sayısının artırılması planlanmaktadır.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin